nickaaron28393
nickaaron28393 nickaaron28393
  • 01-12-2020
  • Spanish
contestada

5 pounds of apples cost $12. At this price, how much do 3 pounds of apple cost? Show your work using proportion or ratio table.

Respuesta :

renteria53 renteria53
  • 01-12-2020
What does this have to do with Spanish?
Answer Link

Otras preguntas

Read the excerpt from "Why the Sun Is Brighter Than the Moon." When they were very young, Buwan pushed Araw into a fast-flowing stream. "Sister, my sister, I'm
Do most local governments have non partisan officials in office ?
The economy is in equilibrium, TP = TE. Then, autonomous consumption rises. As a result, __________ rises, the __________ curve shifts __________, inventory lev
A line has the equation 3x–4y–12=0. Is the point (2, −1) on the graph?
the reason for bleaching action of cl2​
Which countries were attacked but not conquer my axis?
A skull from the genus homo that dates
The product of 9 and 'm' is 45​
Name the two popular shrines in England and explain why people visited them.
What’s the correct answer for this? Match the correct coordinates or equation with the correct part of the parabola. Select an options for each of the 3 follow