jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

What natural and home-made features helped protect china from invasions.
The general nature of United States foreign policy since 1945 can best be described as
What type of cataloguing system are you likely to find in libraries today? periodical file computerized catalog
Question 1. 1. What is the median of the data set? 50 41 33 35 70 56 53 42 33 62 _________ (Points : 3) Question 2.2. What is the mode of the
How do you solve 5(x+4) = 3x + 23
The Murray _____ is in eastern Australia. Plateau Plain Mesa River.
Concerned about the Catholic minority in Maryland, Leonard Calvert ordered the Second Lord Baltimore to A. issue a decree requiring religious toleration in Mar
what is 0.1 as a percentage?
32 fl oz=how many pints
Suppose you are captain of a sail boat. You are going to sail east across the Atlantic Ocean. Which winds would help speed up your trip? Why?