Respuesta :

Answer:

.30

Step-by-step explanation:

ratio of pencils to cost 4:1.20

scale that down do divide everything by 4 to find the cost of one pencil

1:$0.30

Answer:

the answer is 30 cents

Step-by-step explanation:

$1.20 ÷ 4 = 0.3

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico