mmgomez119 mmgomez119
  • 30-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price rounded to the nearest cent: $12.35 for 11 lb.

Respuesta :

nykeyagray8
nykeyagray8 nykeyagray8
  • 30-11-2020

Answer:

$1.12 per lb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A geometric sequence grows
What positive and negative outcomes do you see that come as a result of the Reformation?
The brain stem consists of the ________. Group of answer choices midbrain, medulla, and pons cerebrum, pons, midbrain, and medulla midbrain only pons, medulla,
uhhhhh help lol find angle
Graph step by step: f(x)=-2x+1
فعل ضرب سے ماضی مجہول کی گردان مع ترجمہ؟
what is the effect on a car insurance premium of first, second, and third offenses for a minor who drives under the influence of alcohol in georgia?
Iron in rock combining with oxygen to form hematite a Chemical Change b Physical Change
" We shall be late,"said my mother.​
ILL MARK BRAINIEST IF YOU DO THIS!!! Explain what the Declaration of Independence and the Constitution are and identify when they were each approved. Write 2
ACCESS MORE