stanloonabruh
stanloonabruh stanloonabruh
  • 30-11-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 6 pairs of insulated socks costs $32.34. What is the unit price of the pairs of socks?

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 30-11-2020
32.34/6 = $5.39 per sock
Answer Link

Otras preguntas

Suppose that on each play of a game, a gambler either wins 1 with probability p or loses 1 with probability 1–p (or q). The gambler keeps betting until she or
What is the slope of the graph of y = 12x - 197
PLEASE HELP YOU WILL GET 29 POINTS!! JUST NEED HELP WITH 9 & 10!!!!
What is a risk of using chemical pesticides on crops?
Select all the correct answers. Which two techniques does the first sentence of the second paragraph contain repeated patterns alternative punctuation parenthe
8.01 + 24.192 need answer please
Conjugate the verb in parenthesis according to the subject given. Le vendeur ______ les bons bons. (vendre)
5х – 11 = 3х + 3 Solve for x
Point I lies between points W and F. WI = 7x – 3. IF = 2x + 4. WF = 15x – 21. What is the measure of WF?
Which rigid motion verifies the triangles are congruent by SAS?
ACCESS MORE