frankyascenco frankyascenco
  • 30-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 16 ounce bag of cereal cost $2.88 what is the cost per ounce

Respuesta :

f1t
f1t f1t
  • 30-11-2020

Answer: 0.18 (18 cents) per ounce

Step-by-step explanation:

2.88/16 = 0.18

Answer Link

Otras preguntas

Passe para a voz passiva:- Kevin asked Dennis a question-Somebody Build the house last year-She gives him a box
Passe para a voz passiva:- Kevin asked Dennis a question-Somebody Build the house last year-She gives him a box
Transforme em voz passiva: They don't speak English in this shop
Conjuga los siguientes verbos en presente y preterito indefinido: SER, ESTAR, HACER.
Responde a las preguntas: ¿Cómo te llamas? ¿De dónde eres? ¿A qué te dedicas? ¿Tienes hermanos?
Conjuga los siguientes verbos en presente y preterito indefinido: SER, ESTAR, HACER.
Conjuga los siguientes verbos en presente y preterito indefinido: SER, ESTAR, HACER.
Responde a las preguntas: ¿Cómo te llamas? ¿De dónde eres? ¿A qué te dedicas? ¿Tienes hermanos?
Conjuga los siguientes verbos en presente y preterito indefinido: SER, ESTAR, HACER.
Passe para a voz passiva:- Kevin asked Dennis a question-Somebody Build the house last year-She gives him a box
ACCESS MORE