Respuesta :

Answer:

2.075 (scale to whatever your teacher wants)

Step-by-step explanation:

ratio of potatoes vs potato cost is 2:4.15

divide everything by two to find the cost of 1 potato

4.15/2=2.075

if you are dealing with money then your answer should either be 2.07 or 2.08  

ACCESS MORE
EDU ACCESS