Hi can someone please help me with this question!!!!! Please!
I will mark you brainlest

Answer:
C. 40
Step-by-step explanation:
Start with multiplying the 120 students who took the computing and networking courses with 1160 hours. 120 times 1160 = 139200
That means that 139200 hours of the 164800 hours are by the students who took computing and networking classes, so now we have to subtract.
164800 - 139200 = 25600
Now divide 25600 with 640, because 25600 is the hours for the business course. 25600/640 = 40
So there's 40 students