blueflare315 blueflare315 27-11-2020 Chemistry contestada Calculate a sm for the equation below. (Round to the nearest whole number.) 4NH, (g) +50, (g) → 4NO(g) + 6H2O(g) = 192.8 J/mol K SH = 205.0 J/mol K S. SHO = 188.83 J/mol K So = 210.8 J/mol K AS JIK