jonathanleewilkes jonathanleewilkes 20-11-2020 Mathematics contestada Marco needs to buy some dog food. At the nearest store, 6 bags of dog food cost $16.50. How much would Marco spend on 5 bags of dog food? Marco would spend $ 52,50) on 5 bags of dog food,