ny84ws8n54
ny84ws8n54 ny84ws8n54
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the local grocery store a 16 ounce bottle of apple juice costs $3.20 what is the cost of the apple juice per ounce

Respuesta :

debx debx
  • 20-11-2020

Answer:

0.2$

Step-by-step explanation:

3.20/16 = 0.2

Answer Link

Otras preguntas

what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00