uuunnkkknnnooowwwnnn uuunnkkknnnooowwwnnn
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

Write a unit rate for the situation. $18 for 6 pounds

Respuesta :

ineedabadbleep
ineedabadbleep ineedabadbleep
  • 20-11-2020

Answer:

the unit rate would be 3 dollars per pound

Step-by-step explanation:

you need to divide 18 by 6 to get your answer

Answer Link

Otras preguntas

1 half times 2 / 6 times six plus four​
what is linear independent vector​
what are the parts system unit​
Which geographic barriers isolated East Asia from other lands and peoples?
In order to retain information discussed during lectures, it is best to review notes: Before a test. During class. Immediately after class. Before class.
Marlee had a certain amount of money (x) in her bank account. She deposited $60.00 from her grandmother for her birthday. She then spent of the money in her acc
What is the recursive rule for this geometric sequence? 2, 1/2, 1/8, 1/32 Enter your answers in the boxes. an= __ *an-1 a1=__
The question in the picture​
What does setTempo() allow you to do in EarSketch?
why is root 3 not 1.5like a square of 3m2wouldn't both sides have 1.51.5x1.5 = 3 ?So why is root 3 =1.73...​
ACCESS MORE