contestada

Jack bought 4 pounds of grapes for $10.00.
Find the unit price.
Answer: $
per pound



pls answer i’ll mark you as a brainlist or whatever it’s called

Respuesta :

Answer:

2.5$ per pound

Step-by-step explanation: 10 divided by four is 2.5

4 x 2.5 equals 10

Answer:

what the other person said

Step-by-step explanation:

ACCESS MORE