nicolespano27 nicolespano27
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate $1.79 for 24oz to nearest tenth

Respuesta :

sreemaddimsetty
sreemaddimsetty sreemaddimsetty
  • 20-11-2020

Answer:

The unit rate would be 13.4

Answer Link

Otras preguntas

Read the following plot summary. Then, answer the question that follows.On the steamer headed for Virginia, Cecily was surrounded by her fellow Englishmen, and
use the order of operations to simplify -5 + 3(7.2 - 3.2)
Martha works at a small jewelry store. She designed 2 rings in the furst hour. Every additional hour, she designs 3 new rings.
Need help will try and mark brainliest if it lets me
Insert the missing code in the following code fragment. This fragment is intended to implement a method to set the value stored in an instance variable. Public
A mixture of rich soil and rocks
What was the first step in the agricultural revolution
Complete each statement with the correct form of être. I give you 13 points due today
How do I do this plzzzz help​
PLEASE HELP!! 10 points and brainliest 11. After studying both prehistoric and ancient art, your classmate Nathaniel is determined that these two types of art
ACCESS MORE