Respuesta :

Answer:

1. price of one pound is 4 dollars

2. 0.25 pounds

Step-by-step explanation:

Answer:

A) 1 = 4 and 0.25 = 1

B) 6.25

Step-by-step explanation:

For question A 4 = 16

divide it by 4 you get 4 pretty simple

and do it again you get 0.25

For question B you multiply 25 by 4 and you get 100

sorry for the mistake

ACCESS MORE