Respuesta :
Answer:
52.15
Step-by-step explanation:
you need to find how much each pint cost by itself so...
8.94 divided by 6 is 1.49
then 1.49 x 35 = 52.15
and that is your answer
Answer:
$52.15
Step-by-step explanation:
i just dived 8.94 by 6 then multiplyed that answer by 35