Nghneetu Nghneetu 18-11-2020 Mathematics contestada Lucio is buying candy. He buys 1.5 pounds of gummy bears which cost $1.88 per pound and 0.8 pounds of caramels which cost $2.75 per pound. What is the total cost of the candy?