If Store A sells 24 for $6.50, What is the unit price for store A?
If Store B sells 12 for $5.28, What is the unit price for store B?
If Store C sells at 18 for $6.00. What is the unit price for store C?
So the unit price refers to the cost of one unit i.e if 24 are being sold for $6.50 what is the cost for just 1 so to calculate just one do the The price divided by the number of units e.g 6.50/24 which is around 0.27