noelcruz218
noelcruz218
17-11-2020
Mathematics
contestada
find each unit rate $920 for 40 hours
Respuesta :
buccidomingo
buccidomingo
17-11-2020
Sir, I believe the answer would be $23 per hour
Answer Link
1027200
1027200
17-11-2020
Answer:
$23 per hour or 0.043 hours per dollar
Step-by-step explanation:
920/40 = 23
40/920 = 0.043
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
A real number in between 13 and 14 square root
Given the functions f(x) = 2x2 − 8x, g(x) = x2 − 6x 1, and h(x) = –2x2, rank them from least to greatest based on their axis of symmetry.
How to write 6,004,720,080 in expanded form
265,888 round to the nearest ten thousand
Michael bought 0.44 pound of sliced turkey. What is the value of the digit in the hundredths place?
Which of these innovations was first used in Han China? a. Paper b. Irrigation c. Arrows d. Steel
240,000 power of ten
308 is what percent of 350?
0.08 is 10 times as much as =
in which regions were most of the wealthiest states found in 1860