Respuesta :

Answer:

$0.44 per lb.

Step-by-step explanation:

Divide the total cost of the dog food ($10.56) by the 24 pounds to get cost per pound.

$10.56 ÷ 24 = $0.44 per lb.

Answer:

0.44 per pound

Step-by-step explanation:

10.56 divided by 24

ACCESS MORE