iimaheadout29
iimaheadout29 iimaheadout29
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 15 books cost $90, what is the unit price?
A
$5 per book

B
$6 per book

C
$9 per book

D
$10 per book

Respuesta :

madisonroges madisonroges
  • 17-11-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
faisalmustapha5 faisalmustapha5
  • 17-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

B

Answer Link

Otras preguntas

The group of world war i veterans who marched on washington dc to demand immediate payment
Memories result in the formation of new neurons. true or false
Which of the following graphs represents the solution set for 5x + 38< 4(2-5x)
The person who controls and develops the artistic product and provides it with a unified vision is the
How did the economic development of the gilded age effect american freedom?
The quote is an example of a metaphor. Explain why. "We do not ride on the railroad; it rides upon us."
A style manual can be described as
Which statement describes how World War I impacted African Americans? (3 points) The war gave African Americans new economic opportunities working in war ind
Read the sentence. Germany was in political upheaval. What kind of sentence is this? A. complex sentence B. compound sentence C. compound-complex sentenc
Please Help! Answer the question in picture. Am I right?