I WILL MARK BRANLIEST A grocery store sells sliced cheddar cheese by weight. The relationship between the amount of cheddar cheese in pounds, xx, and the total cost in dollars of the sliced cheddar cheese, yy, is represented by a graph drawn in the XY-plane.
If the point (4,144,14) lies on the graph, what does the ordered pair (4,144,14) indicate?

4 pounds of cheddar cheese cost $14.00 each
14 pounds of cheddar cheese cost $4.00 each
4 pounds of cheddar cheese cost a total of $14.00
14 pounds of cheddar cheese cost a total of $4.00

Respuesta :

Answer:

i pretty sure its abot 4 1.2

Step-by-step explanation:

Draine

Answer:

i think it is b sorry if im wrong

ACCESS MORE