tianavmora tianavmora
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate.
$6.80 for 9 muffins

Respuesta :

emilyadarst
emilyadarst emilyadarst
  • 17-11-2020

Answer: approx. 75 cents / muffin

Step-by-step explanation: divide 6.8 by 9

Answer Link
ilikeyourcutgg
ilikeyourcutgg ilikeyourcutgg
  • 17-11-2020

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

6.8 divide by 9=0.755555556 and so its 0.75 cents per muffin

Answer Link

Otras preguntas

Write a function g whose graph represents the indicated transformation of the graph of f The equation f(x) = 4x+31+2 translated 2 units down is g(x)=
Which point on the number line shows the position of sroot 26
ution. 6. In + 2-3.72-6 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬||
technical writing must connect specifically with the reader (audience) and must relate to the purpose and situation that prompted the writing. quizlet
What was Montesquieu family life like?
I need help finding JK i can’t seem to find the answer.
What is the degree of the 2nd term in this polynomial 2x^3y-7x^5y^2+8x^4-10 ?
is 30 milliliters equal to 3 liters
order least to greatest 3.24 4.02 3.44
A trail map has a scale of 3 in.: 2 mi. On the map, a trail is 5 1/4 in. long. How long is the actual trail? 1 3/4 mi 2 5/8 mi 3 1/2 mi 7 7/8mi