It costs $11 for $15 granola bars.

What is the unit price, in dollars per granola bar, rounded to the nearest hundredth?


pls answer i need it

Respuesta :

Answer:

$0.73

Step-by-step explanation:

You need to divide $11 by 15 granola bars

The answer is 0.73333333333. . .

Rounded to the nearest hundredth is 0.73

So 1 granola bar costs $0.73

Hope this helped :)

Answer: It is $0.73 for each granola bar. 11/15

Step-by-step explanation:

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico