hkin1542 hkin1542
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

A jar containing 14 ounces of jelly costs $3.22. How much does the jelly cost per ounce?

Respuesta :

alyssamartinez3830
alyssamartinez3830 alyssamartinez3830
  • 17-11-2020

Answer:

23 cents per ounce

Step-by-step explanation:

3.22 divided by 14 = 0.23

Answer Link
kristinrobinson47 kristinrobinson47
  • 17-11-2020

0.23  

3.22/ 14 = .23 per oz.

Answer Link

Otras preguntas

06 Упражнение 233 Синте, вставляя пропущенные суффиксы, объясните съд выбор, Приветств.ть, соревн..ться, присматр..ться, торжеств..ть, присутств. преодол.ть, об
what challenges was Odysseus faced with In the underworld?​
You are signing up for an account on a website and encountering a CAPTCHA. You attempt to type the characters you see on the screen, but an error message appear
Mitzi's Pet Salon hires you to determine the company's status. The data in Table 11.5 provides information on the company's annual costs and revenues. Mitzi spe
Which figure is a translation of figure A?
Help help help help
The point (-6, 7) would be in quadrant _____. I IV III II
explain what rational numbers are to a person who has not studied them before. Without using the definition in your explanation, how could you do this?
where do the last two notes at the bottom go ?
According to the Dawes Act how long did a person have to live on the land to keep it? I need this answer ASAP please & thank you!! I’ll love you forever :)