2039471 2039471 17-11-2020 Mathematics contestada You go to the grocery store to buy milk and some eggs. Milk costs $3.67 and eggs cost $2.40. You want to make sure you have enough money. Estimate the cost of these two items to the nearest ones place. $6 $7 $5 $6.50