tybranch120 tybranch120
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

Mother paid 22.10 for 2.6 pounds of steak. what is the price per pound?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-11-2020

Answer:

$8.50

Step-by-step explanation:

Divide the price by size so 22.10/2.6!

Answer Link

Otras preguntas

Lisa Haver is a patient of Dr. Randolph's. You have just opened today's mail and opened a letter from Ms. Haver's attorney because she is involved in a lawsuit
Some rectangles are not parallelograms. A. True B. False Someone please answer this for me!!!!
I am a ship that can be made to ride the greatest waves. I am not built by tool, but built by hearts and minds. What am I?
hurry with the answer im taking th equiz now..... The graph shows government spending as a percentage of GDP from 1990 to 2012. At its peak, government spendi
colors that lay next to each other on the color wheel are called what
6y + 2x - 2y - 3x PLEASE HELP ASAP THANK YOU
What is the solution to -x+3y=2 X+y=-2
The bank charged Travis a $20 fee because his balance dropped below $0. He knows that he currently had an outstanding charge for $7.85 that he had not recorded
How did Henry Grady affect the South’s economy during the Reconstruction period? 1 paragraph minimumUse best grammerWill mark best answer brainliest
What information does oneill reveal in the exchange between the steward and ben