tybranch120 tybranch120
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

Mother paid 22.10 for 2.6 pounds of steak. what is the price per pound?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-11-2020

Answer:

$8.50

Step-by-step explanation:

Divide the price by size so 22.10/2.6!

Answer Link

Otras preguntas

What role did the is involvement play in thr allied victory in europe?
Select which words in the following paragraph are superlative adjectives. Ellen finished the race faster than Marybeth, but she was not always the fastest. She
Mutations are the source of all new genetic material in a species. a. True b. False
Identify the correct sentence. A. I cut out coupons because I can save a lot of money that way. B. I cut out coupons because you can save a lot of money that
What so shamals and simooms have in common?
Identify the clear and correct sentence. A. Jane told Julee that Joan wanted to see her. B. Jane told Julee that she wanted to see her. C. She told Julee
Among the new byzantine features that appeared in the mosaics at san vitale is ____.
Maria bought a total of 1 3/4 dozen bagels. of the total, she bought 1/6 dozen whole grain bagels, 3/4 dozen of sesame seed bagels ,and some plain bagels. How m
A translation is an isometry. true or false
Show all work. Calculate and find the x-intercepts of the following function: f(x)=x^2+5x-36