katonna23 katonna23
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

Whosever answers first gets marked brainliest!

Whosever answers first gets marked brainliest class=

Respuesta :

mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 17-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

C.

$5.85 / 13 cans = $0.45/can

$9.45 / 21 cans = $0.45/can

13 cans for $5.85 = 21 cans for $9.45

The ratios are equal.

Answer Link

Otras preguntas

What is format, and why might an author alter the format of a literary work? In your response, include an example from Gulliver’s Travels to support your answer
Helpppppp me with question 4 Thursday pleaseeeeeeeeeeeeeeee
An investor has an account with stock from two different companies. Last year, his stock in Company A was worth $6830 and his stock in Company B was worth $2600
IF you know please help this ​
6. In reference to Paris, the nurse says, "Why he's a man of wax." Which interpretation of this figurative expression is most logical in context? A. He is not e
Stephen Simmons received a single payment loan for a loan for $6,200. he agreed to repay the loan and 160 days at an interest rate of 10% ordinary interest. Wha
why would you put money into a saving account
is prediction harmful or not , why​
In ancient India, who was responsible for fending off intruders? A. Untouchables B. Brahmins C. Shudras D. Kshatriyas
What is the value of y? 3 4 5 6