jadagaming7
jadagaming7
17-11-2020
Mathematics
contestada
somebody help please this is for a grade
Respuesta :
ilovemath8323
ilovemath8323
17-11-2020
This should help by dividing the by what it cost in total your trying to find how much it cost for one can so your divide
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
There are 77 students in the student council. The ratio of girls to boys is 7:4. How many girls are in the student council?
Two rectangles have an area of 81 square inches. Name one possible perimeter for each rectangle.
What is one third of 518?
What is an interval In math
Can you factor these trinomials? thanks!1. 5n^2-4n-1 2. 2n^2+5n-3 3. 7n^2-13n-2 4. 3t^2+14t-5 5. 4t^2-11t+7 6. 6t^2+5t-1 7. 3t^2-20t-7
A machine uses a force of 200 newtons to do 20,000 joules of work in 20 seconds. Find the distance the object moved and the power of the machine.
A rectangle is 2.5 times as long as it is wide. Find the dimensions of the rectangle if it is perimeter is 56 cm. I need a help with this question plz and what
Can you solve 64x³+y³ by factoring?
Two rectangles have an area of 81 square inches. Name one possible perimeter for each rectangle.
a pumpkin pie costs $12.55 at a bakery. if the pie has a diameter of 12 inch. what is the cost per square inch of the pie?
ACCESS MORE