melodyg2
melodyg2 melodyg2
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

Shenea bought 3 bottles of juice for $12. Write the rate as a fraction. Then find the unit rate. ​

Shenea bought 3 bottles of juice for 12 Write the rate as a fraction Then find the unit rate class=

Respuesta :

katelynncoffey2022
katelynncoffey2022 katelynncoffey2022
  • 16-11-2020
Each bottle is $4

Step-by-step explanation:

12/3
Answer Link

Otras preguntas

There are 2601 students in a school the teacher want them to stand in rows and columns and the number of the row and column are equal what's the no of rows?
Repetition of an image or shape in a photograph can produce a ________. pattern balance illusion contrast
Who were the four main powers negotiating at the Congress of Vienna, how did they benefit from the territorial arrangements, and how did the powers enforce thei
[need help pls!] Which graphs shows that y varies directly as x?
Let C be the curve defined by xy=−4. Which of the following statements is true of curve C at the point (−2,2)?
Find the zeros of g(x)=2x^2+32
Answer these please, due at 6 pm
1. A truck leaves a stop sign and accelerates uniformly over a time of 5.21 seconds for a distance of 110 meters. What is the acceleration of the truck? 2. An e
How would you define "yammered" in your OWN words?
Bloom Company management predicts that it will incur fixed costs of $269,000 and earn pretax income of $337,900 in the next period. Its expected contribution ma