Relax

Respuesta :

Answer:

$5.50

Step-by-step explanation:

One icecream cone costs $2.75, so two would cost $5.50.

Answer:

$5.5

Step-by-step explanation:

--Use division

16.50 ÷ 6 = 2.75

--Then multiplication

2.75 x 2 = 5.5

It costs $5.5 to buy 2 ice cream cones.