Klingleaustin07
Klingleaustin07 Klingleaustin07
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 3.25 pounds costs $19.50?

Respuesta :

zippysmartanddumb
zippysmartanddumb zippysmartanddumb
  • 16-11-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

divide 19.50 by 3.25

Answer Link

Otras preguntas

the area of a rectangular patio is represented by the expression 6x^2+13-5. the width of the patio is (3x-1) write an expression to represent the length of the
(In Old Yeller Book ) Why is understanding how much Travis loves Old Yeller important? A. It allows the reader to better understand why Travis goes back to hel
7 An atom that has 13 protons and 15 neutrons is an isotope of the element (1) nickel (3) aluminum (2) silicon (4) phosphorus
at a local fitness center, members pay a $12 membership fee and $5 for each aerobic class. Nonmembers pay $6 for each aerobic class. for what number of aerobics
For a given chemical reaction, the addition of a catalyst provides a different pathway that(1) decreases the reaction rate and has a higher activation energy (2
Explain what causes air pressure:
write the formula used to calculate the weight of an object
“The reason why we find ourselves in a position of impotency is not because our only powerful potential enemy has sent men to invade our shores, but rather beca
List 4 causes or motivating factors for imperialism
What happens to a falling object when the force of air resistance equals the force of gravity? a. it shows a projectile motion b. it reaches terminal velocity