sgonz033
contestada

Which statement describes a unit rate?

Mary paid $2.50 for 3 bottles of water.
Ricardo paid $17.00 for 3 pumpkins.
Katherine paid $1.25 for 1 bottle of water.
Joshua paid $6.00 for 3 masks.
( PLEASE I REALLY NEED THIS HAS FAST AS POSSIBLE )