sgonz033 sgonz033 16-11-2020 Physics contestada Which statement describes a unit rate? Mary paid $2.50 for 3 bottles of water. Ricardo paid $17.00 for 3 pumpkins. Katherine paid $1.25 for 1 bottle of water. Joshua paid $6.00 for 3 masks. ( PLEASE I REALLY NEED THIS HAS FAST AS POSSIBLE )