pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Nitrogen can change from _______ to _______ at room temperature.
PLEASE ANSWER THESE LAST MATH QUESTIONS. *URGENT!!! YOU'LL GET 19 POINTS, IF YOU ANSWER THEM CORRECTLY!!!!*
According to the theory of purchasing-power parity, the nominal exchange rate between two countries must reflect the differing _________.
Canada’s western mountains are __________ every year due to the movement of the Earth’s plates.A.shrinkingB.growingC.sinkingD.moving westward
Read the passage from "On Seeing the Elgin Marbles." My spirit is too weak—mortality Weighs heavily on me like unwilling sleep, And each imagined pinnacle and s
4. ¿Crees que un movimiento literario puede ser más importante que otro? Explica.
using distance formula what is the distance point between (-8,4) and (-4,-1) round to nearest tenth ​
Craigmont Company's direct materials costs are $3,100,000, its direct labor costs total $7,090,000, and its factory overhead costs total $5,090,000. Its convers
What did the constitution of 1791 do , and how did it reflect Enlightenment ideas?
Combining information is called analyzing. Please select the best answer from the choices provided Тrue or false