willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

Why does the atmospheric temperature increase with altitude in the stratosphere
which geographic factor best explains china's ability to influence the cultural diffusion of japan? A) Tropical climate B) location c) mountains D) navigabl
a prism whose sides and faces are all congruent squares is a
The area of a circle is 100(Pi), what's its diameter?
If a tree diagram were drawn to determine the number of possible outcomes when choosing one of 3 shirts, one of 8 ties, and one of 4 jackets, how many leaves wo
which literary movement was stylistically rooted in political pamphlets, highly ornate writing, and rhetoric? A) puritanism B)romanticism c)modernism d)ration
the diagram, AB←→ || CD←→. Which pair of angles can be proven congruent? ∠EIA≅∠KIJ ∠EIA≅∠GJI ∠GJB≅∠IKL ∠GJB≅∠JLK
What is the height of a triangle if the area of it is 27 square feet and the base is 12 feet?
explain why an aqueous solution of Na2SO4 is neutral while an aqueous solution of Na2CO3 is basic in nature?
The product of two consecutive odd integers is 2,115. Find the integers. Which of the following quadratic equations could be used to solve the word problem?a.