5 is $1 and 25 is $2.
If you buy 255, it will cost you $3.
What is it and how much does one thing cost?
Just a riddle for fun! (^^)
Can you solve it?

Respuesta :

Answer:

it's number signs/ cutouts. You buy the 5 for $1 and the 25 for $2 and put it together to make 255 for $3.

Answer:

They are apartment numbers.

One costs $1.

Step-by-step explanation: