katieher20 katieher20
  • 31-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which is better buy? $1.50 for 5oz or $1.20 3oz

Respuesta :

lesacurri lesacurri
  • 31-10-2020

Answer:

The first one 1.50 for 5oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Use addition to solve the linear system of equations.
simplify(-4.5(-6(5.4
What is the role of pyruvate in cellular respiration?
This question is from multivariable calculus assignment. Are the following statements true or false? 1. The parametric curve with equations x=(3t+4)^2, y=5(3t+
What does tocino mean in english? (99 points)
what is vasculitis? what is its pathology?
If P(x)=x^2-1 and q(x)=5(x-1), which expression is equivalent to (p-q)(x)
A side of a square is Eight raised to the three halves power inches. Using the area formula A = s2. Which of the following will equal the area of the square? (5
At one time, dinosaurs lived on Earth. Today they are extinct. This relates to _____.
Ecosystems have to have two factors working together in order to function. what are those two factors? a. trees and biotic factors b. temperature and abiotic
ACCESS MORE