There are 32 fluid ounces in 1 quart.

Megan buys a 2-quart bottle of juice for $3.20.

What is the unit rate of the cost of the juice?

Select all that apply.

A
$0.05 per fluid ounce

B
$0.10 per fluid ounce

C
$0.20per fluid ounce

D
$0.32 per fluid ounce

E
$1.00 per quart

F
$1.60 per quart