shantel93020
shantel93020 shantel93020
  • 30-10-2020
  • Mathematics
contestada

The price p of a club's membership is $30 for an enrollment fee and $12 per week w to be a member.

Respuesta :

lhernandez28
lhernandez28 lhernandez28
  • 30-10-2020

Answer:

360

Step-by-step explanation:

Answer Link
AMCarter
AMCarter AMCarter
  • 30-10-2020

Answer:

For the 10 first weeks, it would cost $150.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the most persuasive argument for the existence of God? Describe the strongest objection to the argument. Explain whether you think the argument for the
HELP ASAP!!!! PLEASEEE!!!
Revision Questions 1. Write different names of our country. Bhutan ​
A 5-pound box of raspberries costs $27.20. What is the price per ounce? $
In an aquarium, the ratio of sharks to dolphins is 3 : 5 and the ratio of dolphins to starfish is 2 : 7. There are 6 sharks in the aquarium. How many starfish a
Where is an athlete likely to feel pain when suffering from a medial collateral sprain?
_______ 14. What is the value of x? A. 11° B. 22° C. 32° D. 43° E. 86°
What was one result of amendments? the Thirteenth. Fourteenth, and Fifteenth A. African Americans gained enough political influence to dominate southern governm
5 Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Project manager Derek has to make a presentation about the significance of project management. Help
1. Transform each blue piece so that the boat changes from blue to red. Try to use as few transformations as possible to complete the task! 2. TIP: Be sure to m