brooklynnmckinney101 brooklynnmckinney101
  • 30-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 4-quart container of window cleaner costs $10.08. What is the price per cup?​

Respuesta :

davidcem006 davidcem006
  • 30-10-2020

Answer:

2.54

Step-by-step explanation:

10.08/4 = 2.54

Answer Link

Otras preguntas

what is the alkaline earth metal with the largest atomic number
what are stimulus that living things sense to respond to?
A tour bus starts from Memphis and heads to Miami at 50 mph. Three hours later a truck pursues the bus at a speed of 65 mph. How long (in hours) does it take fo
Why is the Battle of Marathon a defining moment in the development of European culture?
levels of organization from small to big
6x-12y=96 solve for y
The quadratic equation y=2x^2-px+6 has equal roots. Find the possible values of p.
how did the sumarians link religion and government
Why do we say that the basic solution containing copper sulfate is an indicator solution for protein?
Which type of rock is formed by magma erupting from a volcano?