Seudónimo Seudónimo
  • 30-09-2016
  • Mathematics
contestada

Pizza Planet is running a special 3 pizzas for $16.50 what is the unit rate for one pizza

Respuesta :

DessaiThet42
DessaiThet42 DessaiThet42
  • 30-09-2016
$5.50 per pizza ($16.50/3)
Answer Link
kaylaquintanilla
kaylaquintanilla kaylaquintanilla
  • 30-09-2016
the answer is 5.50$ you have to divide 16.50/ 3
Answer Link

Otras preguntas

In the figure below, AB is parallel to CD. 12 43 B А 56 87 D c Which statement proves that Z327? If two parallel lines are cut by a transversal, the alternate i
In ACDE, ECDE and m D = 11°. Find m_E.
If angles ABC and EDC are similar,what is the value of x?
The stereo that Dontay bought wasoriginally priced at $199. Dontay boughtthe stereo on sale for 20% off. How muchmoney did Dontay save?
Find the volume of a pyramid with a square base, where the side length of the base is 17 in and the height of the pyramid is 9 in. Round your answer to the near
What is the range of this data set? {36.6, 39.8, 33.3, 34.8, 38.5, 39.6, 36.7, 36.9, 37.5, 32.2, 33.1, 33.3} Enter your answer as a decimal in the box.
The radius of a cylinder is increasing at a constant rate of 3 meters per second, and the volume is increasing at a rate of 1542 cubic meters per second. At the
Hattie rewrote the equation as shown:9n+7-2n = 4(-n+ 5) - 3n9n+7-2n= -4n+20-3nWhich property did she use to rewrite the equation
what animals have long lifespan and why
suppose in an experiment you started with 100000 cells and observed that the cell population decreased by one half every minute. determine how long it would tak