abra7019
abra7019 abra7019
  • 29-10-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple?

Respuesta :

sizzly
sizzly sizzly
  • 29-10-2020

Hi and welcome to Brainly! I believe your answer is $0.35 per apple. If it costs $3.50 for ten, simply divide 3.50 by 10 and you'll get 0.35. I hope this helps you! Good luck and have a great day/night. ❤️✨

Answer Link

Otras preguntas

Choose the correct reflexive pronoun Ernesto ___ afeita todos los días. Yo ____visto con suéter en el invierno. Manuela ____toma un batido de fresa. Carmen y El
Me encantan los libros. Yo _____ mucho. A. miro la tele B. juego C. leo D. me interesa
What are the similarities and differences between an electric bell and a circuit breaker​
What is meant by free electrons?
Avery uses a blend of dark chocolate and milk chocolate to make the ice cream topping at her restaurant. She wants to buy 10 kg 10kg10, start text, k, g, end te
If you can help answer the question if you can't then don't a candle burning can be considered both chemical and physical change explain how is that possible ??
Below are the year-end balance sheets for Wolken Enterprises: Assets 2015 2014 Cash
The Mayan calendar is complex and incorporates three different cycles based on the coordinated movements of the sun, moon and _____.
The nth term of a sequence is 25-3n work out the first three terms of the sequence
If we know that p → q is true and p is true, what do we know about q? q is true q is false q must be negated q could be either true or false