I dont feel like doing this. Pwease answer it.

A package of sliced homemade bread with 11 slices costs $3.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

Answer:

$6.48

Step-by-step explanation:

3.97/11 = .36

.36*18= 6.48

Answer:

Its about 4.50$

Step-by-step explanation: