kkdanysh kkdanysh
  • 29-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 24 apples cost $18.00 how much does one apple cost?

Respuesta :

358813
358813 358813
  • 29-10-2020

Answer:

75 cents

Step-by-step explanation:

$18/24 = 0.75

Answer Link
INT3LLIG3NC3
INT3LLIG3NC3 INT3LLIG3NC3
  • 29-10-2020

Answer:

.75 cents

Good Luck!!!

Answer Link

Otras preguntas

maria works 24.5 hours each week at the bookstore. she earns $8.76 per hour . how much does maria earn each week?
what is a math problem called?
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas. What is the price of 1 gallon of gas?
What is the smallest positive number y for which (√2)(√4)(y) and (√3), (√6), (y) have both positive integral values?
Making a pillow requires 3/4 yard of fabric. How many pillows can you make with 12 yards of fabric?
What is the fraction of 1.024242424?
best definition of federalism?
if you deposit $3000 in a savings account that earns simple interest at the rate of 2.5% per year, how much interest will you have earned after 4 years?
who decides on how much x ray energy is safe
To develop good eye habits, you should ___________.