S1ckSk1lls S1ckSk1lls
  • 29-10-2020
  • Mathematics
contestada

How would I solve this question

What is the unit cost per bottle if a pack of 4 bottles of juice sells for $3

Respuesta :

VanessaLiger
VanessaLiger VanessaLiger
  • 29-10-2020

Answer:

1 1/3

Step-by-step explanation:

it's division 4 divided by 3 attest I think so

Answer Link
MattakaBigBrain MattakaBigBrain
  • 29-10-2020
0.75 hope this helps (:
Answer Link

Otras preguntas

Who was Herbert Hoover Dam
what is the capital of iraq
Estimate the number of atoms in 1 cm3 of a solid. (Note that the diameter of an atom is about 10 ^-10 m)
The quotient of j and 8
Standard form for two hundred ten million, sixty-four, fifty
You have been to five ice hockey matches. These are the numbers of support at each match.75,600 7506 75,640 75,026.what is the difference between the largest nu
According to Nasser, why does the Suez Canal rightfully belong to Egypt?
what is the prime factors of 4,725
what is 34 laptops out of 116 computers as a fraction in simplest form
Two sisters drove 144 miles on a camping trip. They averaged at least 32 miles per gallon on the trip. Describe the number of gallons of gas they used.