hdjdjokk hdjdjokk
  • 29-10-2020
  • Mathematics
contestada

Robert earned $300 for 6 hours of work. How much did he make in dollars per hour?
Robert earned $
per hour

Respuesta :

millercolton28
millercolton28 millercolton28
  • 29-10-2020

Answer:

$50

Step-by-step explanation:

Answer Link
CheetahRoaring
CheetahRoaring CheetahRoaring
  • 29-10-2020

Answer:

$50 I think lol I hope you get it right

Answer Link

Otras preguntas

list the different types and meaning of education with examples.​
Read this example. Michaela is given this writing prompt in class: Write a personal narrative essay that describes a frightening situation that has shaped your
a) He never plays piano. (into affirmative)
I only need to do the ones with the pink dots
will be brainlist Rewrite the sentences using adjectives as instructed. i.John owns a watch. (Descriptive adjective)
V=pi 4^2 h solve for h
What is a code of ethics?
Define the word migration
Coach Torres bought a 6-pack of socks for $5.70. What is the unit price per pair of socks?
Simplify: 2/3÷ 3 3/4​