pldecker pldecker
  • 29-09-2016
  • Mathematics
contestada

anita bought 3 1/4 yards of fabric. her cost was $13. what was the cost per yard?

Respuesta :

nikkipeaches123 nikkipeaches123
  • 29-09-2016
39 I Believe? Or $3.29 Cents Worth
Answer Link
AgentxKodiak
AgentxKodiak AgentxKodiak
  • 29-09-2016
$4 per yard. $13/3.25= 4
Answer Link

Otras preguntas

Ken paid $12 for two magazines.  The cost of each magazine was a multiple of $3 what are the possible prices of the magazine?
what do typical cubist painting have in them
Jenny has 50 square tile she arranges the tiles into a recatugular array of 4 rows. how may tile will be left over?"
How do I do this 16-3p=34 because i get the wrong answer
What were the major difference between people who lived in the Paleolithic period and those who live in the Neolithic period?
6x+3=4x+11 How to solve this math problem
If and object accelerates from rest,with a constant acceleration of 5.4m/s2,what will its velocity be after 28s
How do scientists evaluate models?
Use dimensional analysis to determine the number of kilograms in 28 pounds. (Hint: 1 kg = 2.2 lbs)
HELP PLEASE!!!!!   How much heat is absored by by 20g granite boulder as energy from the sun causes its temperature to change from 10C to 29C (specific heat cap