estonos estonos
  • 29-10-2020
  • Mathematics
contestada

Andres bought a 5-kilogram can of peanuts for $10.55. What is the unit price?

Respuesta :

ilovedamonsalvatore
ilovedamonsalvatore ilovedamonsalvatore
  • 29-10-2020
$2.11 would be the price for a 1 kilogram can of peanuts if that is the kind of answer you are looking for :))
Answer Link

Otras preguntas

Type the missing number in this sequence: -6, -4, __ , 0, 2​
If the ratio of boys to girls in gym class is 2:3, what could be the number of students in the gym class?​
Can someone plss help me with this!!!
DISCUSS THE STAGES OF DEVELOPMENT OF THE TROPICAL CYCLONE NIVAR
What is the value of x? Then determine the measure of each angle.
Help me with this pleaseSolution needed​
pls answer and explain
40 POINTS please answer me this question with an explanation
Who were the "home children"? Why did they come to Canada?
Research describing a link between childhood vaccines and autism has been ________.
ACCESS MORE