alexisflores20082020
alexisflores20082020 alexisflores20082020
  • 29-10-2020
  • Mathematics
contestada

5,000 square feet of lawn food
for $11.99
Find the unit rate

Respuesta :

talulahr0629 talulahr0629
  • 29-10-2020

Answer:

1 square foot for $.002

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Jay collects eggs in a basket and weighs the basket. He graphed the relationship between the number of eggs and the total mass (in grams). What does the slope r
You wish to purchase a new car, and can afford monthly repayments of up to $150 per month. You see a car you like for $6,000, and are offered financing to secur
If you experience diarrhea or vomiting, you must wait _____ hours after symptoms are gone or after having received a doctor’s note before going back to work.
can someone help me I will give brainelst :)
Best Buy sells a $2,600 stereo system on a nine-month layaway plan. If the monthly payment is $320, what is the sum of the monthly payments? What is the fee cha
What is the equation of the line
There is quite literally not one moment where I was taught this that I remember answer correctly for 69 points. Answer choices are 15, 20, 23, 25, and 18.
I need help with this pls I really don’t understand it
{(-2,4),(-1,3),(0,2),(-1,2)} Graph and table
Which graph represents the solution to this inequality? A. A straight line passing from minus 17 to minus 5. A ray with a red dot at point minus 9 and passes th