alexisflores20082020
alexisflores20082020 alexisflores20082020
  • 29-10-2020
  • Mathematics
contestada

84 ounces of liquid detergent
for $10.64
Find the unit rate

Respuesta :

talulahr0629 talulahr0629
  • 29-10-2020

Answer:

.13 cents per ounce

Step-by-step explanation:

divide 10.64 by 84

Answer Link

Otras preguntas

Whom did Julius Caesar defeat to become the ruler of Rome? Augustus Cicero Crassus Pompey
What is the volume?
Which of these is not a method to solve systems of equations? -Substitution method -Graphing method -Addition method -Difference of squares method
If you minus a positive number from a negative number is the diffirance a positive number, or a negative number? For example: 5 - ( -2 ) would this problem be p
HELP ASAP!!!! NEED HELP PLEASE HELP!!!
Match each term to its description. (3 points) Excess reactant Theoretical Yield Limiting Reactant 1. Reactant that can produce more of the product 2. Reactant
does the cow go moo?
Mario is a landscape architect who needs to buy 17 shrubs for a foundation planting. Azalea plants cost $20 each, rhododendrons cost $25 each. If he spent exact
PLEASE ANSWER QUICK Which is an example of problem-solving skills that would best improve a person's personal fitness? Question 4 options: An individual breaks
Find the value of x.